تبلیغات
فیزیک - آینده شغلی، بازار كار، درآمد رشته فیزیک
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : حامد رئیسی
نظرسنجی
آیا واقعا رشته فیزیک را دوست دارید یا به اجبار فیزیک می خوانید؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فیزیک
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
آینده شغلی، بازار كار، درآمد رشته فیزیک
امروزه اگر كشوری بخواهد پیشرفت كند باید پژوهش كند و چیزهای جدیدی بسازد. اگر بخواهد پژوهش كند باید به آزمایشگاهها برود و اگر بخواهد در آزمایشگاهها كار كند،‌ احتیاج به تیم علمی دارد و در یك تیم علمی نیز همیشه متخصصان شاخه‌های مختلف فیزیك حضور دارند چون هر كاری كه بخواهیم انجام بدهیم باید بنیان فیزیكی داشته باشد.
دكتر پروین در ادامه می گوید: «برای مثال اگر بخواهیم یك دستگاه الكتریكی بسازیم اول باید بدانیم چه قوانین فیزیكی بر آن حاكم است و بعد از شناخت آن قوانین، می‌توان دستگاه مورد نظر را با استفاده از فن و هنر ساخت.»
«اگر كسی فیزیك را خوب خوانده باشد در سازمانهای مختلف كشور از قبیل صداوسیما، برنامه و بودجه، مخابرات و همچنین در صنایع مختلف مفید واقع شده و موفق می‌گردد. چون دانشجویان فیزیك مطلب مختلفی از قبیل الكتریسیته و مكانیك می‌خوانند و در زمینه‌های مختلف دید وسیعی پیدا می‌كنند.»
آقای صحبت‌زاده دانشجوی دكتری فیزیك دانشگاه شهید بهشتی در مورد موقعیت‌های شغلی فارغ‌التحصیلان فیزیك می‌گوید: «فارغ‌التحصیلان این رشته در حد كارشناسی می‌توانند در صنعت مخابرات و ارتباطات ، نیروگاههای هسته‌ای، مراكز تولید قطعات غیرهادی و سلول‌های خورشیدی، صنایع تولید و نگهداری لیزر در صنعت، پزشكی و نظامی و سازمان انرژی اتمی فعالیت كنند.»
داریوش شیرازی فارغ‌التحصیل این رشته نیز می‌گوید: «اگر كسی به امید به دست آوردن یك موقعیت شغلی مناسب، واردرشته فیزیك بشود، باید بداند كه در انتها فقط یك مدرك لیسانس به دست خواهد آورد. برای این كه رشته‌های علوم پایه و از جمله فیزیك در جامعه ما موقعیت كاری مناسبی ندارند و در نهایت اگر شانس داشته باشند جذب كلاسهای تقویتی و خصوصی می‌شوند.»
البته این در مورد دانشجویانی صدق می‌كند كه رشته فیزیك انتخاب چهل یا سی به بعد آنها بوده است و در واقع به امید این كه فقط در دانشگاه پذیرفته شوند این رشته را انتخاب كرده‌اند و گرنه دانشجویانی كه با علاقه و دقت و تامل بسیار این رشته را انتخاب كرده‌اند حتی به صورت خصوصی نیز در این رشته فعالیت می‌كند. برای مثال یكی از فارغ‌التحصیلان این رشته كارگاهی برای ساخت وسایل اپتیكی دایر كرده است و یا تعدادی از فارغ‌التحصیلان با شركت ایران خودرو برای بعضی از پروژه‌های این شركت قرارداد بسته‌اند چون دانشجویان این رشته یاد می‌گیرند با مسائلی كه در پیش رویشان قرار می‌گیرد براحتی برخورد كرده و مدل‌ ساده‌ای برای حل مسائل ارائه بدهند.
توانایی های مورد نیاز و قابل توصیه
اسماعیلیان دانشجوی دكتری فیزیك هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی می‌گوید: «فیزیك منهای ریاضی یعنی صفر به همین دلیل دانشجویان این رشته باید از نظر ریاضیات در سطح بسیار بالایی باشند.» سامان مقیمی عراقی نیز معتقد است كه دانشجوی این رشته باید به فیزیك علاقه‌مند باشد به این معنی كه از آنچه یاد گرفته است بتواند در زندگی روزمره خویش استفاده كند.
برای مثال با توجه به معلومات فیزیك دبیرستانی خود بررسی كند كه آبی كه از شیر آب می‌ریزد چرا به تدریج باریك می‌شود و سطح مقطع آن در این هنگام به چه حدی می‌رسد؟
بی‌شك عواملی كه باعث شد نیوتن با افتادن سیب پی به قانون جاذبه ببرد، كنجكاوی مفرط، صبر و بردباری، مطالعه و آزمایش‌های مستمر و قدرت تحلیلی همراه با تفكر فراوان بود كه با مشاهده پدیده‌های تكراری و عادی زندگی روزمره قوانینی را كشف كرد.
دكتر منیژه رهبر در این باره می‌گوید: «برخلاف رشته‌های مهندسی كه با اتفاقات علمی كار دارند در رشته‌های علوم پایه از جمله فیزیك به چگونگی پیش‌آمدهای علمی توجه می‌كنند و در واقع به دنبال یافتن دلایل و چرایی هر پدیده یا اتفاق هستند و به همین دلیل بچه‌هایی كه مستعد،‌ باهوش و كنجكاو هستند، می‌توانند در این رشته موفق گردند. اما متاسفانه چون در دبیرستان فیزیك بخوبی آموزش داده نمی‌شود و دانش‌آموزان تنها به حفظ فرمول‌ها می‌پردازند، نمی‌توانند بین آنچه خوانده‌اند و آنچه در دنیای خارج وجود دارد، ارتباط برقرار كنند و در نتیجه كنجكاوی آنها تحریك نمی‌شود و تعداد اندكی از دانش‌آموزان با استعداد به رشته فیزیك علاقه‌مند شده و این رشته را انتخاب می‌كنند.» مهم این است كه دانشجوی فیزیك از آنچه در اطرافش اتفاق می‌افتد به راحتی نگذرد
وضعیت نیاز كشور به این رشته در حال حاضر:
امروزه اگر ما به فكر پیشرفت و ساخت وسایل صنایع مختلف كشورمان از نظامی گرفته تا پزشكی نباشیم باید این صنایع را به صورت آماده از كشورهای دیگر بخریم كه این كار احتیاج به سرمایه‌ای گزاف دارد و باعث وابستگی كشور ما به كشورهای صنعتی می‌گردد
دكتر رهبر نیز در همین زمینه می‌گوید: «ما در ایران صنایع چندانی نداریم و صنایع موجود نیز بیشتر مونتاژ بوده و ابتكاری نیست اما اگر روزی بخواهیم صنایع پیشرفته‌ای داشته باشیم باید خواص مواد را بدانیم تا متوجه شویم كه چطور می‌توان از آنها استفاده بهتری بكنیم و وضعیت آن را بهبود ببخشیم و چنین پیشرفتی تنها با توسعه و پیشرفت علم فیزیك امكان‌پذیر است چرا كه متخصصان فیزیك می‌توانند موجب بهبود كیفیت محصولات گشته و یا وسایل جدید طراحی بكند. یعنی ما به جای این كه مواد خام خود را خیلی ارزان صادر كنیم به یاری دانش فیزیك آنها را به محصولات ساخته تبدیل بكنیم چرا كه این محصولات ارزش افزوده بسیار زیادی دارد.
كار ی كشور پیشرفته‌ای مثل ژاپن انجام داد. چون این كشور به یاری صنایع نیمه‌رسانا، ترانزیستور و الكترونیك پیشرفت كرده است،‌صنایعی كه علم زیربنایی آنها فیزیك می‌باشد.»
نكات تكمیلی
دكتر هادی دویلو استاد مهندسی هسته‌ای دانشكده فیزیك دانشگاه صنعتی امیركبیر می‌گوید: «بیشتر واحدهای درسی دانشجویان گرایش‌های مختلف رشته فیزیك، در دوره لیسانس مشترك چرا كه دانشجویان فیزیك تنها در سال آخر تحصیلی اقدام به انتخاب گرایش خود می‌كنند و هر گرایش نیز تنها 9 واحد تخصصی یعنی سه درس تدریس می‌شود و به همین دلیل نمی‌توان بین یك لیسانس گرایش فیزیك حالت جامد یا هسته‌ای و یا سایر گرایشهای تفاوتی قائل شد یعنی یك لیسانس فیزیك در هیچ‌یك از گرایشها متخصص نمی‌شود».
دكتر عراقی استاد فیزیك دانشگاه صنعتی امیركبیر با تاكید بر همین امر می‌گوید: «هر دانشجوی فیزیك در دوره كارشناسی باید 130 واحد بگذراند كه دروس تخصصی هر یك از گرایشها فقط 9 واحد از این 130 واحد است و بدون شك 9 واحد نمی‌تواند تغییری در دیدگاه دانشجویان ایجاد كند و هر دانشجو فقط شناختی جزئی نسبت به گرایش مورد نظر خود پیدا می‌كند. تازه، گاه همین 9 واحد نیز به گونه‌ای مشترك اما در دروسی مختلف در هر یك از گرایشها تدریس می‌شود یعنی كتابها یا واحدهای درسی هر گرایش، متفاوت است اما در كل همه به اطلاعات یكسانی دست پیدا می‌كنند. در نتیجه یك لیسانسه فیزیك، یك كارشناس فیزیك به معنای عام آن است و كارشناس یا متخصص در یكی از گرایشهای فوق به شمار نمی‌آید.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 1 مهر 1395 12:05 ق.ظ
سلام ستاره هستم فیزیک سبزوار دولتی روزانه قبول شدم بنظرتون هسته ای برم یا پزشکی؟

لطفا راهنمایی کنید واقعا چیزی نمیدونم
سه شنبه 30 شهریور 1395 05:36 ب.ظ
سلام من فیزیک مهندسی روزانه شاهرود قبول شدم و مهندسی کامپیوتر غیر انتفاعی امام رضا مشهد هم که 70 درصد شهریه رو خود دانشگاه میده هم قبول شدم به نظر شما کجا برم ؟؟؟؟؟؟؟؟
سه شنبه 30 شهریور 1395 02:52 ب.ظ
ادمم اینقدناامید
دوشنبه 15 شهریور 1395 02:24 ق.ظ
سلام زهرا هستم ارشد فیزیک حالت جامد خوندم،الان 5 سال هست دنبال کارم اما فقط ختم شد به کلاس خصوصی،شمایی که برای علاقه به نجوم میخوایید بیاید فیزیک بخونید،فیزیک در لیسانس در تمام گرایشا درساشون یکی هست فقط 9 واحد گرایشی داره که معمولا 3 تا کتاب میشه، یعنی شما بعد از 4 سال فقط 3 کتاب در مورد نجوم میخونید،در دروس اختیاری هم نهایتا شاید دو تا کتاب به شما بخوره،پس 4 سال برای 5 تا کتاب ارزش نداره،اگه برید کلاسای فرهنگسرای نجوم بیشتر موفق هستید،حتی اونجا رصد هم میکنید،در حالی که تو دانشگاه شاید نهایتا دو بار شما رو ببرن رصد کنید،پس ایندتونو الکی خراب نکنید
یکشنبه 14 شهریور 1395 09:25 ق.ظ
سلام من به فیزیک و تجربی خیلی علاقه دارم اما بعضی ها میگن رقابت تو تجربی شدیده وشرکت کننده زیاده و بعضی ببخشید مثل شما میگین فیزیک بازار کار نداره ویا خوب نیست و یا باید به فکر دکترا بود و به خارج از کشور رفت موندم چی کار کنم لطفا به من کمک کنید
شنبه 13 شهریور 1395 10:05 ب.ظ
Brian beach gfs
شنبه 13 شهریور 1395 01:03 ب.ظ
من لیسانس فیزیک از دانشگاه ولیعصر رفسنجان هستم،عجب رشته ایه اللان سرکارم تو شرکت فولاد بندرعباس،فیش حقویقم ۲ میلیونه بیاین اینجا همتونو کار میدن،خخخخخ الکی گفتم
شنبه 13 شهریور 1395 10:32 ق.ظ
فیزیک مهندسی عالیه کارم براش هست اگه تواین رشه خوب باشی
شنبه 6 شهریور 1395 05:59 ب.ظ
با سلام.
فوق لیسانس فیزیکم.
شاگرد دوم دانشگاه ملی روزانه.
حتی ابدارچی شدن هم برام نیست.
چکار کنم؟
سه شنبه 2 شهریور 1395 02:57 ب.ظ
سلام.من دکترای فیزیک هسته ای دارم.شاگرد اول دانشگاه بودم.بهترین نمرات را می آوردم و خیلی هم به فیزیک علاقه مند بودم.ولی وقتی دنبال کار میری و همه فقط برات افسوس می خورند و می گویند فعلا نیرو نمی خواهیم باید چه کار کرد.خوندن فیزیک تو ایران اشتباه محضه.اگر فیزیک خوندید حتما برای دکترا برید خارج از کشور و همون جا یک کار حسابی گیر بیاورید و بمانید.متاسفانه تو ایران کارهای تحقیقاتیشون هم سر هم بندیه.چون اکثرا بودجه ندارند و مفالاتی که بچه ها می نویسند اگر کارشون تجربی باشه به درد نمی خوره چون به علت کمبود امکانات از خیلی مسایل چشم پوشی کردند.پس اگر واقعا به فیزیک علاقه دارید برای دکترا فکر یک کشور دیگه باشید ولی اگر نمی تونید و یا نمی خواهید بروید پس قید فبزیک را بزنید
سه شنبه 2 شهریور 1395 12:27 ق.ظ
سارا. منم دقیقا بخاطر اخترفیزیک میخوام فیزیک بخونم. علاقه من به حدیه که داره روانیم میکنه. توی این مدت به خیلی از رشته ها فکر کردم. داروسازی، مدیریت، آی تی، حتی حسابداری که ازش متنفرم، مهندسی برق و مکانیک و معماری. حتی مهندسی نفت!! ولی یه جا خونده بودم که آخرش میشی منشی شرکت نفت چون یه خانومی. هیچکسی هم ندارم که این رشته ها رو تجربه کرده باشن. واسه همین یک عالمه توی سایتا رو گشتم. همش نوشته کار نیست. اخترفیزیک که اصلا کار پیدا نمیشه. (اون چیزی که توی سایتا خوندم)
به خودم گفتم برم یه مهندسی بگیرم و بعدم بخونم واسه mba. و وقتی به یه پولی رسیدم با خیال راحت برم دنبال اخترفیزیک و دکترام هم بگیرم. دیگه خیالم از بابت کار راحت باشه. ولی میبینم اینقدر عطشم براش زیاده که دلم میخواد همین الان بدستش بیارم. اگه بخوام بمونم بعد از پیدا کردن یه شغل مناسب برم دنبالش، دیگه سی و چندسالم شده و میترسم از خوندن بیفتم. نمیدونم چیکار کنم. همش میگم ای کاش از بچگی دنبال یه هنری چیزی میبودم که الان بتونم یه درآمدی برای خودم دست و پا کنم. کلاس آموزشی بذارم و یکم پول دربیارم که لااقل خرج خرد و خوراک دانشگاه رو دربیارم. ولی حیف.. هر لحظه به این فکر میکنم که ای کاش یه معجزه ای بشه و یهو بگن بیاین بچه های فیزیک. بیاین کلی کار براتون ریخته. بیاین که منتظرتونیم...
ولی مگه میشه؟ من آدمی نیستم که بگم منتظرم کار بیاد دنبالم. ولی چون کسی رو ندارم که تجربه کرده باشه، از این میترسم که همه این حرفا راست باشه و واقعا تهش هیچی نشم. ثروت آنچنانی که نخواستیم! فقط یه کار میخوایم که بتونیم زندگیمونو خودمون بچرخونیم. بریز و بپاش پیشکش. بذارن یه جا واسه خوابیدن و یه چیزی برای خوردن پیدا کنیم..
سه شنبه 2 شهریور 1395 12:13 ق.ظ
چقدر ناامید توی این صفحه اومده!

آقای mehdi. نمیدونم انتخاب رشته کردین یا نه ولی امیدوارم مدیریت رو ادامه بدین اگه بهش علاقه دارین و به کار فکر میکنین. اما از فیزیک فکر نمیکنم بشه پولی درآورد.
من خودم عشق فیزیکم. ولی بدجور مردد و دیوانه م. اصلا نمیدونم چیکار کنم. به هر رشته دیگه ای برای کارش فکر میکنم، باز فقط فیزیک میاد توی ذهنم. دیوونه شدم رفت! دلم نمیخواد معلم دبیرستان بشم آخرش! چه زندگی مزخرفی برامون ساختن. بعد حرف از پیشرفت میزنن واسه ما.
پنجشنبه 28 مرداد 1395 03:21 ب.ظ
سلام من تمام کامنت های بالا رو خوندم..متاسفانه خیلی هم نا امید شدم..اما به بعضی ها باید بگم که توی بازار دنبال پول باشند نه سر کلاس درس..یه دانشمند بزرگ هندی گفته که شما در رشته خود موفق شوید خوشبختی خودش به دنبال تان می آید،،،منم امسال کنکور دادم میخوام وارد رشته فیزیک بشم و به قول گفتنی بترکونم،،البته بدون توجه به حرف دیگران
یکشنبه 24 مرداد 1395 06:15 ب.ظ
من فیزیکو به خاطر نجومش خیلی دوست دارم!
به نظرتون برم این رشته؟
جمعه 22 مرداد 1395 11:59 ب.ظ
فیزیک دانشگاه نوشیروانی بهتره یا حسابداری پیام نور یا ازاد؟
یعنی مدرک مهمه که از ی دانشگاه معتبر باشه؟
جمعه 22 مرداد 1395 11:53 ب.ظ
سلام دروس فیزیک برای کسی که فیزیکش معمولیه تو دانشگاه خیییلی سخت میشه؟
جمعه 22 مرداد 1395 02:43 ب.ظ
من دارم رشته ی مدیریت صنعتی توی دانشگاه شمال آمل میخونم.
امسال کنکور سراسری شرکت کردم و میتونم رشته ی فیزیک دانشگاه مازندارن روزانه قبول شم.
نظر شما چیه..؟ برم به نظرتون یا همین رشته ی مدیریت صنعتی رو ادامه بدم..؟
راهنماییم کنین ممنون میشم
جمعه 22 مرداد 1395 02:26 ق.ظ
بنظر من علاقه کافی نیست من خودم ارشد فیزیک گرفتم چندسال تو محیط کار مثل مستخدم رفتار کردن باهام. و اکثر دوستام بیکارن و افسرده. اونایی که پول داشتن رفتن خارج و ادامه دادن اونام که ایرانن دکتری خوندن خیلی افسرده شدن. من موقع دانشجویی کلی انرژی داشتم الان فقط به خودکشی فک میکنم. واقعا سر خورده و بدبختیم. فرق ارشد فیزیک با منشی که دیپلم داره چیه تو این کشور. دلم به حال خودمو دوستام میسوزه.عبرت بگیرید.من عاشق رشته فیزیک بودمو هستم اما آخرش که چی . با عشق فیزیک پول در نمیاد که بتونی زندگی بگذرونی.
چهارشنبه 20 مرداد 1395 10:47 ق.ظ
سلام من هنوزانتخاب رشته نکردم وعلاقه مندم به فیزیک برا صنعتی اصفهان چه رتبه ای نیازه واصلا خوبه برم؟؟
شنبه 9 مرداد 1395 01:14 ق.ظ
سلام دوستان خوبم
من ترم 7 فیزیک هسته ای دانشگاه ارومیه ام خیلی هم به رشته ام علاقه دارم چون توش خودمو پیدا کردم ببینید جامعه ما هاییم که تشکیلش دادیم کار نیس واس این رشته چون خودمون خواستیم اگه بچه های فیزیک باهم باشن میتونن وضعیت این مملکتو که فقط دارن مونتاژ میکنن عوض میکنن پس نگیم کار نیس کار هس فقط خودمون باید درستش کنیم خودمون رییس خودمون باشیم کمی فک کنین
دوشنبه 28 تیر 1395 07:11 ب.ظ
هر کی فیزیک بخونه واقعا براش متأسفم من دانشجوی دکترای فیزیک هستم پشیمونم پشیمووووونننننننن،الانم افسردگی گرفتم دارو مصرف میکنم خودتونو نجات بدین، عمرتونو صرف رشته ای نکنین که یه پاپسی هم براش ارزش قائل نیستن البته اگ میخواین به حال وروز من نیوفتین
سه شنبه 22 تیر 1395 01:40 ق.ظ
سلام دوستان
من ترم 6فیزیک هسته ای دانشگاه معتبرتهران هستم وبا رتبه 3رقمی قبول شدم یادمه 75 الویتم فیزیک بود همه مهندسی پیشنهادمیدادن حتی هنوزم بهم میگن مدیریت یا حسابداری میخوندی کارداشتی همه میگن تهش معلمیه واست وخلاصه خیلی ناامیدم کردن ازاین رشته وفکرکنم خیلی دیرباشه برای برگشتن ازاول تویه رشته ی دیگه نمیگم فیزیک بده ولی زحمت داره خییییلیم زیاد باید زندگیت بزاری براش ودرس بخونی من حتی تابستونم درس میخونم تابتونم ازپسش بربیام ومیدونم کاربراش نیست چون دارم میبینم نزدیکانم تواین رشته بیکارن براهمین میگم به کسایی که میخوان شروع کنن هرچقدم علاقه داشته باشی کافی نیست واسش وقتی تلاش وعلاقت به ثمرنشینه ولذت نبری چه فایده وقتی ببینی میتونی ازش استفاده کنی قشنگه گفتم که فقط میگن علاقه وعلاقه عمرادم محدوده پس باید صرف چیزای بشه که ارزشش رو ببینه نمیگم فیزیک بی ارزشه ولی کسی بهش بهانمیده پس اگه میخوای بری تواین رشته باخودت روراست باش
پنجشنبه 10 تیر 1395 02:48 ق.ظ
من دانشجوی فیزیک هستم البته ترم ۲ اگه از دانشگاه ما فقط یه نفر موفق بشه اون یه نفر منم
شنبه 5 تیر 1395 01:37 ب.ظ
دوستان عزیز، بنده کارشناسی ارشد فیزیک گرایش حالت جامد از یکی از بهترین دانشگاه های تهران هستم. من بلافاصله بعد از ارشد مشغول به کار شدم البته هیچ ربطی به فیزیک نداشت مدیرم ما رو به خاطر دقت عملمون استخدام میکرد .بعد هم به خاطر کارم دوره های شبکه رو گذروندم ولی در کل از اینکه شش سال از عمرمو فیزیک خوندم خیلی ناراحتم منم اولش عشق فیزیک بودم ولی باید واقع بین باشید چون زمان به عقب بر نمیگیرده
فیزیک آینده شغلی نداره
شنبه 22 خرداد 1395 09:51 ق.ظ
سلام، اگر کمی فکر کنید مفهمید که با بقیه افراد متفاوت هستید ،شما می توانید با استفاده از این تفاوتتان در هر شغلی که هستید بهترین در آمد را داشته باشید مثلا شغل سوپر مارکتی که شما می توانید با استفاده از چیزهایی که تا الآن آموخته اید یک مغازه ای را اداره و عرضه کنید که آوازه ی آن در جهان بپیچد ،خودتونو دست کم نگیرید،ما فیزیکی هستیم را تکه کلامتان نکنید به جاش به بقیه قدرت فیزیک را ثابت کنید ، حتی می توانید در شغل یک آبدارچی باشید و غوغا کنید ،قدری از وقتتان را به فکر کردن بگذارید،فکر کنید،فکر کنید ،فکر کنید و...اگر دوست داشتید توضیحات بیشتر می خواهید به ایمیلم پیغام برستید ،انشاالله موفق شوید :)
شنبه 22 خرداد 1395 09:51 ق.ظ
سلام، اگر کمی فکر کنید مفهمید که با بقیه افراد متفاوت هستید ،شما می توانید با استفاده از این تفاوتتان در هر شغلی که هستید بهترین در آمد را داشته باشید مثلا شغل سوپر مارکتی که شما می توانید با استفاده از چیزهایی که تا الآن آموخته اید یک مغازه ای را اداره و عرضه کنید که آوازه ی آن در جهان بپیچد ،خودتونو دست کم نگیرید،ما فیزیکی هستیم را تکه کلامتان نکنید به جاش به بقیه قدرت فیزیک را ثابت کنید ، حتی می توانید در شغل یک آبدارچی باشید و غوغا کنید ،قدری از وقتتان را به فکر کردن بگذارید،فکر کنید،فکر کنید ،فکر کنید و...اگر دوست داشتید توضیحات بیشتر می خواهید به ایمیلم پیغام برستید ،انشاالله موفق شوید :)
چهارشنبه 12 خرداد 1395 06:51 ب.ظ
من روز اولی که رفتم دانشگاه گفتند برو انصراف بده اتفاقا یارو دکتری فیزیک داشت گفتم خودت چجور ادامه دادی جوابی نداشت اون موقع فهمیدم مردم هیچوقت از ما راضی نمیشن ادم باید دنبال علاقت بری نه به حرف مردم.دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه فیزیک اتمی ورودی ۹۴
یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 12:03 ب.ظ
من ارشد فیزیک حالت جامد خوندم و هرجایی برای کار میرم فقط میگند چه رشته سختی و افرین ولی نیاز نداریم یا بازنشسته ها و دبیران را به کار گرفتند. توی صنعت هم که هیچ هنوز توی دوره غار نشینی زندگی میکنند.
سه شنبه 24 فروردین 1395 09:43 ب.ظ
سلام،میگن دنیا روی دوتا علم میچرخه :فیزیک و اقتصاد. ولی ما که نمیبینیم تو ایران هیچ ارزشی برای فارغ التحصیلاش ، نخبه هاش قائل باشن. خواهر من دکترای فیزیک حالت جامدش و گرفته، راهنمایی و دبیرستانشم جزو بچه های تیز هوش بوده،دوتا ثبت اختراع هم توی امریکا داشته ولی مسئولای این مملکت هیچ حمایتی از اختراعاش نکردن. واقعا متاسفم برای این مملکت. ماله همینم هست که ایران هیچ پیشرفتی نمیکنه. خواهرمم الان اینقد ناراحته تا حدی که افسردگی گرفته.
سه شنبه 17 فروردین 1395 11:15 ب.ظ
تو این جامعه راهت ندادن برو یه جا که بدن مخصوصا ادم باهوشو که از اینجا میدزدن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
 
   
   
دریافت همین آهنگ

قالب وبلاگ